Uudised

31/05/2017 09:20  Läänemaa ettevõte osutus Lääne-Eesti parima digitaliseerija nominendiks
 | Uudise aegumine: 07/31/2017 08:00

25.-26. mail Pärnus toimunud tööstusjuhtide konverentsil "Tööstus Lääne-Eesti majanduskasvu allikana" anti Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu eestvedamisel esmakordselt välja auhind "Parim ettevõtte digitaliseerija Lääne-Eestis 2017".
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa ja Saaremaa maakondlike arenduskeskustega soovivad digitaliseerimise auhinnaga tunnustada kohalikke ettevõtteid. "Tahame esile tõsta neid, kes viivad ellu tehnoloogilisi uuendusi ning digitaliseerivad tootmise või teenindusprotsessi, kasvatades selliselt ettevõtte tulemuslikkust ja edendades ühtlasi ka piirkonna konkurentsivõimet," ütles Lääne-Eesti investorkonsultant Sulev Alajõe.
 
Parima digitaliseerija nimeline tunnustus anti piirkonnas välja esmakordselt. Kandidaate esitati konkursile kuus: Saaremaalt Baltic Workboats AS ja Novara OÜ, Läänemaalt Lade OÜ ja Cipax Eesti AS ning ja Pärnumaalt Oshino Electronics Estonia OÜ ja Wendre AS.
 
Läänemaal ettevõtte tööprotsessi digitaliseerimine kasvatas käivet 10%
Haapsalus tegutsev Lade OÜ esitati Lääne-Eesti parima digitaliseerija auhinnale seoses  ettevõttesiseste tellimuste, tootmisvoo, materjalide, inimressursi jmt tootmissisendite juhtimissüsteemide tarkvara arendusega.
IBM Social Business platvormil baseeruv digitaalne keskkond sisaldab paljusid „äppe“, mis funktsioneerivad nagu sotsiaalmeedia lahendused, koordineerides targalt ettevõtte tegevust ja sõnumiedastust, kujutades endast justkui elusat infoorganismi.
Sedasorti protsessivoogude sümbioos kombineerib blokiahela tüüpi andmekogumi ühtseks tervikuks.  Tarkvara on arendatud reaalse elu vajadusi arvestades ning pidades silmas agiilsuse, Scrum-i, DevOps ja/või BizDevOps printsiipe, ütles Lade OÜ IT-partner ja süsteemi arendaja Margus Metsküla.
Süsteem ühildub sotsiaalse suhtluse platvormidega ja ühendab kõik ettevõtte töötajad igapäevaselt aktiivsete süsteemikasutajatena ühtsesse väärtusahelasse ja võimaldab erinevate tootmisliinide ja erinevate Eestis ja välismaal asuvate tehaste töökoormuse kaugplaneerimist ja –monitoorimist. Juhtimise efektiivsus tõuseb, kuna info on hästi organiseeritud. Ühe hiirekliki kaugusel on parem ülevaade erinevatest valdkondadest – töötunnid, toodetud detailid, teenitud palgad, iga inimese või meeskonna produktiivsus jmt. Kõiki tooteüksusi on võimalik monitoorida ja võrrelda ka üksikvaates. Toote generaatori nimeline tarkvara osa võimaldab sisestada uue toote detailid süsteemi vaid mõne minutiga.
 
Süsteemi käivitamine suurendades tootmise kiirust, vähendas vigu ja töövoo seisakuid, mis mõjutas ettevõtte üldist efektiivsust ja aitas tõsta ettevõtte käivet aastas 10%. Tekkis võimalus töötajaskonda kohati kolmekordselt vähendada, eriti kontoritöötajate osas, mistõttu suurenes ettevõtte kasumlikkus.


Pildil vasakult: Ivo Suursoo - Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president; Martin Veeris - Oshino Eesti IT-koostööpartneri LeanEst OÜ esindaja, Margus Metsküla - Lade OÜ IT-partner/süsteemiarendaja, Gerhard Eberle - Lade OÜ juht ja omanik, Anni Hartikainen - Saaremaa väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhataja
 
Baltic Workboatsile tõi võidu virtuaalreaalsus
Lääne-Eesti parima digitaliseerija tiitli pälvis Saaremaa laevaehituskompanii Baltic Workboats AS, kus töötati välja laevade virtuaalne esitlusvahend, mis võeti kasutusele ka tootmisprotsessis.. "Virtuaalreaalsuse kasutamine võimaldab luua kliendile töökeskkonna simulatsiooni, et ette näha võimalikke kitsaskohti ja arvestada kliendi soove. Ka messidel on külastajatele hea virtuaalkeskkonnas edasi anda kogemust meie toodete võimekusest ja kasutajasõbralikkusest. Järgmiseks sammuks on virtuaalsed testsõidud reaalsust matkivates mereoludes," ütles Baltic Workboats AS-i tegevjuht Margus Vanaselja.
 
Kahepäevasel konverentsil osales 70 eksperti Lääne-Eesti tööstusettevõtetest. Konverentsi eesmärk oli viia kokku piirkonna tööstusettevõtted, et näha ühishuve, võimalusi tarneahelateks ja ressursside efektiivseks kasutuseks.
 
Konkursi statuut


Konverentsi esitlused


LIITU UUDISKIRJAGA
«
»

Järgmised sündmused Events archive

Leia meid Facebookist! 


Läänemaa Arenduskeskus viib ellu meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise" tegevuse
"Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks"
Lääne maakonna piirkondlike algatuste tugiprogrammi.
Tugiprogramm sisaldab kolme alategevust: 
1) mikroettevõtete võimekuse tõstmine - turunduse tõhustamine
2) maakonna turundus ja investorteenindus
3) Läänemaa Haridusuuendus noorte ettevõtlikkuse edendamise toena.