Uudised

22/08/2017 09:51  Vabaühendusi oodatakse kogukonnpraktika programmi
 | Uudise aegumine: 09/20/2017 08:00

Esimese kodanikuaktiivsuse kogemuse pakub kooliõpilastele vabaühenduste liidu EMSL juhitav kogukonnapraktika programm, mis toob noored kohalikesse vabaühendustesse päriselt asju ära tegema. Ootame Läänemaa ühendusi programmiga liituma ja Läänemaa Ühisgümnaasiumi noortele praktikakohti pakkuma.

Kogukonnapraktika idee on lihtne: õpilased löövad mõne nädala jooksul umbes 15 tunni jagu kaasa enda valitud organisatsiooni tegevustes, täites mõnd endale jõukohast ja huvipakkuvat ning vabaühendusele (mittetulundusühingule või sihtasutusele) vajalikku ülesannet. Nad näevad, kuidas sünnib ja toimib kodanikualgatus, ning saavad teada, milliseid ühiskonna probleeme vabaühendused lahendavad ning miks nad seda teevad.

Vabaühendusele annab praktika hea võimaluse tutvustada noortele oma organisatsiooni ja selle tegemisi seestpoolt, saada noortelt ideid, kuidas ühendus võiks ühe või teise eesmärgini paremini jõuda, ning noorte abiga midagi vahvat ja vastastikku kasulikku ära teha

Paljudes vabaühendustes on rõõmustatud selle üle, et praktikandid aitavad neil päriselt tööd teha ja muutusi saavutada. Juhendajad tõdevad, et kuigi praktikantide juhendamine võib näida lisatööna, mis nõuab eraldi läbimõtlemist, ettevalmistamist ja aega, toovad praktikandid ühendusse energiat ja teotahet, mis juhendaja pingutuse üle kaalub. Rääkimata vahvatest koostöösuhetest, kus ühing saab praktikandi näol endale uued vabatahtlikud, liikmed või lausa töötajad.

Ootame Läänemaa vabaühendusi meie vahva kogukonnaga liituma! Rohkem infot programmi kohta ja meie kontaktid leiad kogukonnapraktika kodulehelt või võta ühendust programmi koordinaatoriga Helen Talalaevaga, helen@heakodanik.ee, 5649 9330.LIITU UUDISKIRJAGA
«
»

Järgmised sündmused Events archive

Leia meid Facebookist! 


Läänemaa Arenduskeskus viib ellu meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise" tegevuse
"Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks"
Lääne maakonna piirkondlike algatuste tugiprogrammi.
Tugiprogramm sisaldab kolme alategevust: 
1) mikroettevõtete võimekuse tõstmine - turunduse tõhustamine
2) maakonna turundus ja investorteenindus
3) Läänemaa Haridusuuendus noorte ettevõtlikkuse edendamise toena.