Eraisikute laenud

Сравнение платформ общего кредитования

Сумма:
Срок:
Показать еще

Laenu saamiseks peab klient võtma ühendust panga või krediidiasutusega ja tutvuma oma laenutingimustega. Oma aja kokkuhoidmiseks ei saa krediidiasutusse pöörduda, vaid tuleb lihtsalt esitada avaldus Interneti kaudu. Seda saab teha arvuti või tänapäevase mobiiltelefoni abil. Kuid on olemas ka teine võimalus, nimelt ühine laenuplatvorm.

Sellel platvormil toimub laenamine kahe võrdse osapoole vahel. See ei paku mitte ainult krediidiasutuse vahendeid, vaid nende isikute raha, kes on otsustanud oma platvormi kaudu oma raha investeerida. See investeeritud raha läheb laenu andmiseks teistele isikutele, kellest sel juhul saavad laenuvõtjad. Selles süsteemis ei osale pangad ega krediidiorganisatsioonid.

Ühislaenuplatvormi kaudu laenu saamise võimalus on väga kiire, lisaks austab platvorm ise mõlema osapoole huve.

Mis on ühise laenamise põhimõte?

Alustuseks peab teatud rahasummat vajav isik registreeruma, märkides oma isikuandmed ja eraldi real märkides, kes ta on – investor või laenuvõtja. Registreerimisega osutab inimene ise, millistel tingimustel on ta valmis koostööks ja laenuvõtjatele raha andmiseks või ise laenu võtmiseks.

Seetõttu meeldivad neile sellised platvormid rohkem kui krediidikontorid või pangad, sest laenuvõtjad ise esitavad ja valivad parimad koostöötingimused.

Platvorm ise hindab potentsiaalse laenuvõtja krediidivõimet. Selle eest võtab platvorm oma lõivu ja toimib mõlema osapoole tehingu käendajana.

Millised on nõuded ühise laenuplatvormi kaudu laenu saamiseks?

 1. Laenusaaja minimaalne vanus peab olema 18 aastat, kuid mõnikord on platvorme, kus laenusaaja vanus peab olema 21 või 22 aastat.
 2. Stabiilne sissetulekuallikas.
 3. Eesti elamisluba või kodakondsus.
 4. Varem ei olnud pankade, krediidiorganisatsioonide ega platvormide krediidiajalooga probleeme.
 5. Teie mobiiltelefoni numbri kinnitus.

Kuid juhul, kui platvorm hindab laenuvõtjat ebausaldusväärseks kliendiks, võidakse talle laenu andmata jätta.

Põhimõtteliselt kaitsevad platvormid oma investorite huve, kehtestavad klientidele spetsiifilise reitingu, mis põhineb nende maksejõulisusel. Eriti korraldatakse ja rakendatakse sellist süsteemi omaraha abil.

Igal kliendiga sõlmitud lepingul on oma värvi tähistus. Kui lepingus on roheline element, tähendab see, et laenuvõtjat saab usaldada, sest ta tagastab laenu alati õigeaegselt. Kui lepingu staatus on kollane, tähendab see, et laenuvõtjal olid teatud asjaolud, mille korral ta lubas viivitusi, kuid need pole olulised. Kuid kui leping on punane, tähendab see, et isik näitas end endast hoolimatut klienti ja lubas endale lubada rohkem kui 90 päeva viivitusi. Samuti on staatus, kus leping on sinine, mis tähendab, et võla tagasimaksmine on pretensioonitu.

Kui klient registreerub ühislaenude platvormil ja tema taotlus on heaks kiidetud, avatakse tal isiklik virtuaalne konto ja ta saab jätkata laenupakkumiste valimist. Kui raha läheb virtuaalsele kontole, ei tähenda see, et klient saaks seda kasutada. Finantside kasutamiseks tuleb raha kanda virtuaalselt kontolt põhipangakontole, mis on avatud laenusaaja nimel. Laenumakse debiteeritakse automaatselt virtuaalkontolt, seega peab klient tagama, et virtuaalsummal oleks alati õige summa laenu maksmiseks.

Millised on ühislaenutamisplatvormide eelised ja kuidas neile raha tagastada

Laenu tagasimaksmiseks peab teil virtuaalsel kontol olema sobiv summa. Ja siis teeb süsteem kõik ise – raha kantakse automaatselt. Kui õigel päeval polnud vajalikku summat virtuaalsel kontol, siis võib see tulevikus mõjutada ja isegi rikkuda laenusaaja krediidiajalugu.

Erinevalt kiirlaenudest ja väikelaenudest peetakse ühislaenude platvorme paindlikumaks. Laenusaajale ühise laenu andmisel on võimalik muuta võla tagastamise kuupäeva, lepingu kehtivust või pikendamist. Maksta saab maksimaalselt 90 päeva eest. Laenu saate tagasi maksta enne tähtaega. Saate tähtaegselt tagasi maksta nii kogu laenusumma kui ka osa sellest.

Ühise laenusüsteemi plussid ja miinused

Ühislaenamise eelised:

 1. Võimalus vastu võtta ka kõige väiksemaid summasid, näiteks 10 dollarit või rohkem.
 2. Suur nimekiri ühislaenu platvormide valimisel.
 3. Võimalus seada lepingutingimused, mille järgi laenusaaja on koostöövalmis.
 4. Minimaalne dokumentide pakett ja taotluse kiire kinnitamine.

Millised on ühise laenuplatvormiga võimalikud puudused:

 1. Kehtestatud nõuete range järgimine. Selliseid nõudeid on vähe, kuid platvorm kontrollib täpselt kliendi maksevõimet ja lepingu süstemaatilist täitmist.
 2. Mõni ühislaenusüsteem pakub kõrgemat protsenti kui mõned pangad.
 3. Ühised laenusüsteemid ei ole veel saavutanud vajalikku populaarsust ja laialdast levikut, seetõttu saavad isegi platvormi range hindamise ja kontrollimisega petturid sellest siiski mööda hiilida ja võltskontosid luues kliente lollitada.