Laenud Eestis

Mitte igal inimesel pole võimalust põhipalgast raha kokku hoida, et hiljem saaks ta osta suure ostu, minna puhkusele või kulutada muudele vajadustele.

Ja sõpradel ei õnnestu alati laenu võtta, sest nad on samas olukorras. Seetõttu tulevad appi kiirlaenud ja krediidikontode avamine.

Laenud aitavad kaasa arvete tasumisele, ootamatutele kulutustele, lisaks kiirlaenu võtmisele või konto avamisele – tagatist ja käendust pole vaja.

Mis vahe on kiirlaenul ja krediitkontol?

Üks peamisi erinevusi kiirlaenu ja krediidikonto vahel on lubatud laenusumma. Kiirlaenu maksimaalne summa on peamiselt kuni 300 eurot, krediidikonto võib aga olla 10 korda suurem.

Krediidikonto abil ilma tagatise ja käendajateta saate summa 2000, 3000 või 4 tuhat eurot. Selle pakkumise tingimustega saate tutvuda Credit24 kodulehel!

Teine põhimõtteline erinevus on laenutingimused. Krediidikonto saab Eestis välja anda kuni 36 kuud ja kiirlaene kuni 3 kuud.

Enamik Eesti krediidiasutusi avab püsikrediidikontod, mille saab sulgeda alles pärast seda, kui klient on vastava avalduse kirjutanud.

Erinevus on ka protsendis, mille klient maksab. Ja me ei räägi intressimäärast, sest selle näitaja määravad krediidiorganisatsioonid puhtalt individuaalselt. Kiirlaenu väljastades maksab klient intressi kogu laenusummalt, sõltumata sellest, kas ta kasutas seda raha või lamavad nad lihtsalt tema kontol. See pole eriti mugav, kuna mõnikord laenusaajad liialdavad vajaliku laenu summaga, kuid on sunnitud maksma teatud intressi.

Sel juhul on krediidikonto palju tulusam. Lõppude lõpuks, kui klient võtab 5 tuhande euro suuruse laenu ja kasutab ära 2 tuhat eurot, maksab ta intressi ainult kasutatud 2 tuhande euro suuruse summa eest. Kui on vaja järelejäänud summat kasutada, siis muidugi ja selle intressisumma suureneb.

Harva näevad kliendid krediidikontot “täiendava rahakotina”, mille poole nad saavad igal ajal pöörduda, ja kiirlaenud on mõeldud konkreetse teenuse või ostu jaoks, tavaliselt ilma eesmärgist kõrvale kaldumata.

Neid ühendab see, et nii kiirlaene kui ka krediidikonto saab välja anda hõlpsalt ja kiiresti, kavandatud kasutuse ja käendajate kinnitust ei nõuta.

Mis on kiirlaenud?

Juhtub, et Eestis kiirlaenu saamine seab inimesed hätta. Mõned krediidikontorid keelduvad kliendi jaoks vajalikus summas kokku leppimast ilma kolmandate osapoolteta ja tagatist pakkumata. Muidugi võib krediidifirmat mõista ka mingil moel, sest siis on suur võimalus laenu tagasi maksmata jätta.

Juhtub, et laenuvõtja vajab raha väga kiiresti ja tal pole piisavalt aega uue dokumendikomplekti esitamiseks, sel juhul tulevad Eestis appi kiirlaenud. Kiirlaenud võimaldavad raha saada lühikese aja jooksul. Konkurents Eesti krediidikontorites on suur, seetõttu püüab igaüks neist pakkuda kliendi vajadustele vastavalt kõige soodsamaid tingimusi.

Kiirlaenu saamiseks ei ole vaja pantimist ega tuludeklaratsiooni ega isegi garantiid. Kui teil pole aega isegi krediidifirmade külastamiseks, saate laenu isegi veebis. Lihtsalt peab olema juurdepääs Internetile ja tasuta vähemalt 15-20 minutit. See on lihtne – esitate taotluse, see vaadatakse läbi, kinnitatakse ja raha läheb kiiresti kontole.

Nagu juba öeldud, ei pruugi laenu saamiseks tulude deklaratsiooni nõuda, kuid sellegipoolest on vaja konto väljavõtet.

Kui teie plaanides on ka hüpoteeklaenu saamine, siis siin ei saa te ilma sissetulekutõendita hakkama. Lõppude lõpuks peab krediidifirma olema kindel, et saate võla ära maksta.

Muide, soov taotleda laenu ilma kasumiaruandeta on sageli omane just petturitele, mitte kohusetundlikele kodanikele. Nad pakuvad naiivsetele ohvritele laenu ilma tulude ja väljavõteteta ning siis võtavad nad lihtsalt raha. Olge väga valvas ja ärge kunagi jagage oma andmeid võõrastega, sest te ei saa olla kindel esitatud teabe õigsuses.

Kiirlaenu saamise võimalus ilma intressita

Kiirlaenude peamised sätted on korrastatud. Kas olete kaalunud sellist võimalust kui laenu saamist Eestis ilma intressideta ja isegi mõne minutiga !?

See on tõesti ahvatlev! Võite olla üllatunud, kuid ka Eesti krediidiasutused vastavad sellistele vajadustele. Ja ainult klient maksab lepingu sõlmimise eest paar eurot üle, kuid on ka ettevõtteid, kes säästavad teid nendest maksetest. Peamine eelis on ülemääraste maksete puudumine.

Kuid miinus on see, et sellised laenud on võimalikud ainult algajatele, mis tähendab ainult üks kord. Ja siis selgub, et klient tagastab täpselt selle summa, mille ta firmalt võttis, kuid ainult siis, kui ta teeb igakuiseid makseid, nagu lepingu sõlmimise ajal kokku lepiti.

Intressivabade laenude väljastamist praktiseerivad paljud laenuandjad, see on suuresti tingitud nende endi edutamisest. Lõppude lõpuks, kui teile need tingimused esimest korda meeldisid, siis on tõenäoline, et võtate selle ettevõttega uuesti ühendust, kuid tingimused on juba täiesti erinevad. Kui võtate laenu ilma intressita, on need reeglina väikesed summad kuni 300 eurot perioodiks 15 päeva kuni maksimaalselt 60 päeva. Vanuse alampiir laenu saamiseks on 18 aastat, mõnes Eesti krediidifirmas aga alates 21 aastast.

Mugavuse huvides soovitame kasutada rakendust Ferratum, kust saate laenata 3 tuhat eurot ja tagastada ainult 3001 eurot. Kiire ja kasumlik!

Kiirlaen eraisikutelt

Üheks võimaluseks vajaliku laenusumma saamiseks on eraisikute kiirlaenud. Laenu on võimalik saada järgmiste platvormide kaudu:

Moneyzen

See platvorm võimaldab saada Eestis kiirlaenu summas 500 kuni 10 tuhat eurot. Laenu tagasimakse periood kuni 7 aastat. Laenufondide saamise protsess on järgmine:

  • peab esitama avalduse;
  • võta krediidiasutuse pakkumine vastu;
  • ja lihtsaim ülesanne on krediidifondide kasutamine.

Omaraha

Sellel platvormil saate laenu 50 kuni 1500 eurot. Laenuvõtja lihtsalt täpsustab, kui palju ta vajab, ja platvorm ise valib tema jaoks parima krediidiorganisatsiooni. Tänu sellele platvormile on kasutajal võimalus saada investeeringute kaudu passiivset tulu. Samuti on kasutajal võimalus investeerimise kaudu saada täiendavat passiivset tulu.

Bondora

Siin saate soodsad tingimused kiirlaenuks kuni 10 tuhat eurot. Laenu saate taotleda ühes sotsiaalvõrgustikes, mis säästab teie aega. Laenu saate tagasi maksta perioodil 3 kuni 6 kuud. Platvormil pole varjatud makseid.

Väikelaenud

Väikelaenu väljastades saab klient kontole ka vajaliku summa, kuid nagu kiirlaenu puhul, on ka laenuvõtja sunnitud maksma protsendi kogu laenusummast.

Väikelaenu omadused:

  1. Väikelaenu saab väljastada suurema summa kui kiirlaenu korral ja pikemaks ajaks. Väikelaenu saab võtta kuni 10 tuhat eurot ja tasuda kuni 7 aastat;
  2. Väikelaenu saamiseks peab laenusaaja olema 21-aastane, Eestis saab kiirlaene väljastada alates 18-aastasest;
  3. Eestis on eeltingimuseks kasumiaruande või kontoväljavõtete esitamine. Milliseid eritingimusi on aga vaja väikelaenu saamiseks Eestis, ütleb teie valitud krediidiasutus.

Väikese laenu saamiseks soodsad tingimused pakub BigBank.

Halb krediidiajalugu kiir- ja väikelaenude puhul

Halb krediidiajalugu kahjustab hilisemaid võimalusi uue laenu saamiseks. Reeglina keeldub enamik krediidiorganisatsioone lihtsalt teile laenu väljastamast. Sel juhul kaob võimalus krediidiasutuselt laenu saada, kuid võite proovida raha laenata oma sõpradelt või sugulastelt. Kui proovite ikkagi organisatsioonilt mingit laenu võtta, siis olge valmis selleks, et organisatsioon palub teil esitada kolmanda osapoole käendaja, tõendi sissetuleku kohta ja võib-olla isegi teabe tagatise kohta. Kuid suurte rahasummade saamiseks on vaja viimast võimalust.

Mitmes krediidiasutuses on väikelaenude saamiseks veel üks võimalus ja kui maksate need tähtaegselt ette, parandate oma krediidiajalugu.

Kuid kui olete töötu ja teil on halb krediidiajalugu, siis ärge andke endale lootust proovida võtta veel üks laen Eesti krediidiasutustelt.

Internetis väikelaenu tegemine

Konkurents Eesti laenuettevõtetes on nii suur, et nad soovivad meelitada konkreetset klienti erinevate soodsate tingimustega, sealhulgas pakkudes Internetis laenu: ehk saate oma telefoni või arvutit lihtsalt kasutada, istudes oma töökohal mugavas tugitoolis.

Isiku tuvastamiseks tuleb tõepoolest täita kogu vajalik teave, läbida tšekk mobiiltelefoni või ID-kaardi kaudu. Mõne minutiga hankige laen, hankige kinnitus taotlusele ja kasutage kontole laekunud raha.

Auto ost krediidilt

Iga päev peame oma töökohta, vaba aja veetmiseks või lihtsalt sõprade saamiseks läbima palju kilomeetreid. Sellistel juhtudel võib sõiduki kohalolek muutuda tõeliseks päästjaks ja kõik taandub tõsiasjale, et auto pole tänapäeva dünaamilises maailmas mitte luksus, vaid transpordivahend.

Kui soovite tõesti autot osta ja selline vajadus on olemas, peate lihtsalt minema ja selle hankima. Kuid me kõik oleme realistid ja mõistame, et sellist ostu pole keskmise palgaga nii lihtne teha, seetõttu tulevad appi krediidiorganisatsioonid.

Juhul, kui teil pole oma raha auto ostmiseks, peate esitama avalduse laenuandja veebisaidile, kus saate valida, kas osta auto autolaenu alusel või korraldada autoliising. Nüüd räägime nende omadustest ja erinevustest.

Autolaenud

Täna on autolaen kõige mugavam ja kasumlikum viis täita oma unistus omandada nelikveoline sõber. Eelistatav on, et laenu ostmiseks ei pea pandit andma, sest auto ise toimib pandina. Ajal, kui klient laenu võla tasub, saab ta oma autot täiesti ohutult kasutada, kuid ilma õiguseta seda müüa.

Kui laenusaaja maksab laenuvõla täielikult tagasi, läheb auto täielikult tema vastutusalasse ja tal on õigus kas hoida seda enda jaoks või müüa teisele omanikule. Autolaen on reeglina krediidifirmadele soodsam, kuna sellel on tagatis, mistõttu pakub see klientidele soodsamaid intressimäärasid.

Mis puutub KASKO kindlustuse täitmisse, siis kõik sõltub Eesti võlausaldajatest ja kellelt laenu võeti. Mõned Eesti laenuandjad nõuavad seda, samas kui teiste jaoks pole see eeltingimus.

Autolaenu saamiseks peate tegema järgmist:

  1. Püsiva sissetulekuallika olemasolu.
  2. Vastake vanusekriteeriumidele. Mõned krediidifirmad annavad Eestis autolaene välja alates 18. eluaastast, kuid on ka selliseid krediidiühinguid, kes kiidavad kliendi avalduse heaks alles siis, kui ta saab 22-aastaseks.

Krediidivõla ja krediidiajaloo sisu tasumiseks täies järjekorras on optimaalne jaotada igakuiselt tehtavad maksed. Krediidiorganisatsioonid võivad reeglina anda teile tagasimakse, kui te ei sobi deklareeritud perioodi jooksul laenu tagasimaksmisega. Kuid kõike seda arutatakse valitud krediidiasutusega eraldi.

Autoliising

Auto ostmine Eestis liisingu kaudu on populaarseim viis soodsatel tingimustel auto saamiseks. Autoliisinguga on laenumakse suurusjärgu võrra väiksem kui krediidiga auto ostmisel.

Mitte kõik, kes autot soovivad, ei tea erinevusi autolaenude ja autoliisingu vahel. Inglise keele tõlge “rent” tähendab renti.

Kui klient võtab autolaenu, eraldab krediidifirma vahendeid ettevõttelt sõiduki ostmiseks ja siis maksab klient iga kuu laenuandjale kokkulepitud rahasumma.

Mis puutub autoliisingusse Eestis, siis on tegemist teise skeemiga. Selle skeemi järgi tegelevad Eestis liisingufirmad kliendi poolt müüja poolt valitud auto tagasivõtmisega. Pärast seda ostu antakse kliendile auto ajutiseks kasutamiseks järelmaksuga.

Autolaenus on tehingu objektiks eranditult auto ja autoliisingus – mis tahes sõiduk. Kui klient võtab autolaenu, siis pärast tasumist ja kõigi kohustuste täitmist saab auto tema omandiks, nagu ka autoliisingu puhul, siis on kaks võimalust:

  1. esimene võimalus on sama, mis autolaenu puhul, kui auto saab kliendi omandiks;
  2. teise variandi kohaselt jääb sõiduk krediidiorganisatsiooni valdusesse ja klient saab võimaluse uue auto rentimiseks.

Sõidukite liising hõlmab igakuiseid makseid renditud auto eest. See tähendab, et transpordi kasutamise ajal teete igakuiseid makseid. Liisingutähtaja lõppedes saate auto osta või uue vastu vahetada.

Kuumakse on reeglina palju väiksem kui autolaenud. Teine omadus on see, et kui võtate autolaenu, on teil õigus osta ainult autot, autolaenus kehtivad ranged nõuded nii laenuvõtjale kui ka autole endale. Autoliising hõlmab autode, veoautode, kaubikute, mootorrataste ja muude sõidukite rentimise võimalust.

Esimene asi, mida teha, on valitud krediidiasutuse saidi külastamine. Vaadake nõudeid ja ettepanekuid. Järgmine samm on nõutava laenusumma ja nende tagastamise tingimuste arvutamiseks laenukalkulaatori kasutamine, seega arvutatakse teile ligikaudne kuumakse. Samuti võidakse teile pakkuda individuaalseid laenutingimusi vastavalt teie maksevõimele ja muudele esitatud isikuandmetele.

Oluline on meeles pidada seda detaili, et autolaenu saamiseks peab reeglina laenuvõtja olema 18-aastane, tal peab olema ka Eesti kodakondsus või alaline elamisluba, pideva sissetuleku allikas ja halva krediidiajaloo puudumine.

Kust saab autolaenu?

Tänaseks on paljud Eesti krediidifirmad, kes pakuvad oma klientidele autolaenu, vabalt saadaval. Kuid on oluline mitte kiirustada otsusega, vaid tutvuge hoolikalt konkreetse krediidifirma kõigi pakkumistega ja valige endale kõige soodsamad tingimused. Pakume mitut soodsaimate tingimustega laenuandjat:

Mogo. See ettevõte on eksisteerinud alates 2013. aastast, saavutas kiiresti Eesti krediiditurul juhtiva positsiooni. See pakub oma klientidele suurt hulka teenuseid, kuid kõige populaarsemad on autoliising ja autolaenud. Liisingutingimuste kohaselt on kuni 84-kuulise perioodi jooksul võimalik saada summat kuni 10 tuhat eurot. Pluss on see, et ettevõte finantseerib kuni 100% auto maksumusest, vaatamata auto margile, parameetritele ja valmistamise aastale. 30 minuti jooksul antakse kliendile individuaalsed tingimused ja konkreetsed pakkumised ettevõttelt. Kui klient on nende pakkumistega rahul, kirjutab ta alla lepingule, auto teostab Mogo ning klient võtab valitud auto rendiks ja maksab vastavalt lepingule kuumakseid. Autolaenu väljastatakse samadel tingimustel, kuid mitte ainult auto, vaid garantii tagab ka muu sõiduk.

Kiirautolaen.ee pakub laenu, mille tagatiseks on auto, väikebuss ja muud sõidukid. Laenusumma algab 300 eurost. Võimalik on saada kuni 90% auto turuväärtusest.

Laenu saab juhul, kui auto on registreeritud teie nimele ega hüpoteeki seatud. Liisitud auto sobib ainult siis, kui liisingujääk ei ületa 25% auto väärtusest.

Laenu saamine on mitu korda lihtsam ja kiirem kui mis tahes pangalaenu või liisingu saamine. Auto jääb teile!

Autoraha.ee Kui soovite sellelt ettevõttelt laenu võtta, on neil krediidilimiit 50–4 tuhat eurot. Raha kantakse kontole väga kiiresti, sõna otseses mõttes 15 minuti jooksul. Intressi kogutakse ainult selle summa järgi, mida laenusaaja kasutab. Laenu tähtaeg ei ületa 60 kuud, laenu on võimalik ka enne tähtaega tagasi maksta.

SMS-laenud

Nagu kiirlaenude ja SMS-laenude puhul, pole vaja esitada palju dokumente ja oodata oma avalduse kinnitamist. SMS-krediiti saab veebis väljastada nii lühi- kui ka pikaajaliselt. Eestis SMS-laenu saamiseks peate lihtsalt saatma mobiiltelefonilt lühinumbrile SMS-i. Samuti saate SMS-i kasutades suurendada krediidilimiiti. Erinevalt väikelaenust ei pea SMS-laenu saamiseks märkima laenu eesmärki.

Kuid täna ei anna ükski krediidiorganisatsioon Eestis SMS-laene, sest see on juba aegunud tehnoloogia, mille on asendanud paljud alternatiivid.

Kokkuvõte

Nagu näete, on Eestis väikeste ja kiirlaenude saamisel teatud eelised ja mugavused. Kõige olulisem eelis on kliendi võimalus saada oma unistuste täitmiseks vajalik summa või tasuda vajalikud võlad ja arved.