Kas tasub võtta laenu sõpradele või sugulastele

Tihti juhtub, et inimesed küsivad abi, see tähendab, et nad vajavad raha ja neil pole kuhugi laenu anda, nad ei anna mingil põhjusel laene. Võib-olla töötavad nad mitteametlikult või on neil juba laenud või neil on kahjustatud krediidiajalugu või neil on laene nagu kirbud.

Ja nad pöörduvad abi saamiseks sõprade, sugulaste poole, et te võtaksite laenu ja nad maksaksid selle tagasi. See artikkel on mõeldud neile, kes on juba kokku leppinud või kavatsevad nõustuda võtma enda nimel laenu sõpradele või sugulastele ja miks te seda ikkagi teha ei saa.

Esimene hetk lükatakse mingil põhjusel tagasi isik, kellele keeldutakse laenust, ja tõenäoliselt on see halb krediidiajalugu või krediit.

Arvame, et on naiivne uskuda, et inimene, kes ei saanud oma laenu õigeaegselt maksta, maksab teie eest vaikelaenud laenu õigel ajal või inimene, kellel on palju laene, maksab midagi paremini, sest sellele lisandub veel üks laen.

See on kõige tõenäolisem laenuga, mille te võtate ja mille ta lubab teile maksta, siis on selle laenuga tõenäoliselt mingid probleemid. Teisisõnu, tekib viivitusi või ta ei maksa seda, sest see inimene on ennast nii tõestanud.

Järgmine punkt, mis puudutab, ütleme, raskusi, on see, et selle laenu olukorra kontrollimiseks peate pidevalt kulutama aega, närve ja jõudu. See tähendab, et mõni tuttav või sugulane on kohustunud selle maksma, ta tegeleb sellega või peate iga kuu meelde tuletama või pangas huvi tundma, kas teie laen on makstud või laske kogu olukorral juhuslikult minna ja võtke sõna, et laenuga on kõik korras.

Uskuge mind, kui küsite inimeselt, kuidas neil minu laenuga läheb, kas maksate seda või mitte, siis võime kõige tõenäolisemalt öelda, et kõik on korras, kõik tuleks maksta, ärge muretsege. Kuigi seal võib juba esineda viivitusi, kuid inimene seda tõenäoliselt ei tunnista.

Ja võib-olla sellepärast unustate te hetke, ütleme siis, kui olukorda pangas saab normaliseerida. Ja kui küsida, kuidas asjad käivad, selgub, et viivitus on olnud juba pikka aega või laene pole poole aasta jooksul makstud ja võib-olla isegi pank on teid kohtusse kaevanud. Ja lõpuks saate kahjustatud krediidiajaloo ja probleemid pangas.

Järgmine punkt, miks te ei peaks laenu võtma ja millised raskused sellega võivad kaasneda, on mitte sõpradele laenu võtmine. Võib-olla on teil kunagi olukord, kui vajate laenu.

Ja laske isegi oma tuttaval tasuda teile laen õigeaegselt. Pankade hulgast saate juba siis, kui saate kiirlaenu miinus üks pank. See on pank, kus teil on laenu, kust saate laenu.

Lisaks võtab pank teie laenutaotluse kaalumisel krediidibürooga ühendust, et analüüsida, kus teil praegu on laene ja kus nad olid.

Ja muidugi võib kehtiva laenu kättesaadavus negatiivselt mõjutada teie poolt laenu saamise tõenäosust, kas nad pakuvad teile väiksemat summat või keelduvad üldiselt laenust.

Ja uskuge mind, uut panka ei huvita see, et te ei vastuta selle laenu eest ja seda maksab teine inimene ning teil on sellega pistmist, sest – niivõrd.

Nii et kokkuvõtlikult. Ärge võtke laenu sõpradele ja sugulastele. Parem üle elada selle ebaõnnestumise hetk. Parem on, kui inimene solvab teid, kuna keeldusite õigustatult, kui te teda solvate, kuna ta ei maksnud teie laenu õigel ajal või ei saanud makse, kuna selle tõenäosus on väga suur.

Niisiis, hoolitse suhete eest lähedastega, säästke raha ja proovige selliseid ebameeldivaid olukordi ise vältida ja mitte ennast asendada.